Lampy UV

Dezynfekcja promieniami UV jest metodą najtańszą i nie powoduje zmiany składu chemicznego wody.

STERYLIZATORY UV - zastosowanie: ujęcia lokalne, hydrofornie, przemysł, szpitale, szklarnie, baseny, gastronomia. Sterylizatory UV w swym działaniu wykorzystują promieniowanie UV o długości fali 254 nm, które niszczy mikroorganizmy (w tym chorobotwórcze) uszkadzając ich DNA i RNA. Dezynfekcja promieniowaniem UV jest metodą najtańszą i nie powoduje zmiany składu chemicznego wody.

 

 

Profesjonalna lampa bakteriobójcza w obudowie ze stali nierdzewnej i elektronicznym sterownikiem.

W urządzeniu wykorzystuje się  promieniowanie UV o długości fali 254 nanometrów, które uszkadza łańcuch DNA, co jest śmiertelne dla mikroorganizmów.

W naturalny sposób, bez użycia temperatury i środków chemicznych eliminuje się z wody  bakterie i wirusy. Jej działanie nie wpływa negatywnie na parametry organoleptyczne wody – nie powodują żadnych zmian jej składu chemicznego i nie psują jej smaku.

Lampa UV jest idealna do punktów poboru wody skażonej bakteriologicznie, lub do miejsc narażonych na wystąpienie bakterii i wirusów. Przepływ wody może być nieograniczony. Wielkość lamp dostosowuje się do wielkości poboru wody oraz stopnia skażenia wody.

Dzięki swoim właściwościom bakterio i wirusobójczym są  chętnie wykorzystywane przez rozmaite punkty gastronomiczne, laboratoria i baseny (umożliwia rezygnację z chlorowania lub kilkakrotnie zmniejsza ilość dozowanego chloru i dodatkowo chroni przed zielenieniem wody.)

Mają zastosowanie w stawach, dużych oczkach wodnych i fontannach zabezpiecza przed psuciem się i zielenieniem wody (rozwojem glonów).

Lampy UV mogą zastąpić pasteryzatory w browarach, rozlewniach wód mineralnych, zakładach przetwórstwa spożywczego.

Produkowane są przez nasza firmę, jest to rezultat długoletnich doświadczeń oraz korzystania z najnowszych osiągnięć nauki i techniki.

Zaletami lamp UV są: brak kłopotów z chlorem i obawami jego przedawkowania, wyklucza proces korozji istotne są również niskie koszty takiego sposobu dezynfekcji.